آغاز به کار یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه

27 فروردین 1397 - ساعت 16:08

یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس 2018) از امروز 27 فروردین ماه 97 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی بورس تهران و به نقل از سنا، دکتر شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق در مراسم  افتتاحیه یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه گفت: خشت خشت بازار سرمایه با تلاش و همکاری سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی بر روی هم بنا شده و اگر امروز شاهد یازده سالگی فاینکس هستیم محصول این تلاش ها و همت جمعی همه فعالین بازار سرمایه است.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار هدف از برگزاری فاینکس را افزایش تعامل و ارتباط میان فعالین بازار سرمایه و همچنین ارتقای سواد مالی آحاد جامعه عنوان کرد و افزود: هر سال در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه شاهد معرفی آخرین دست آوردهای این سه حوزه مهم اقتصادی به مخاطبین داخلی و خارجی هستیم.

محمدی با اشاره به بازدهی 25 درصدی سال گذشته بازار سرمایه ابراز گفت: سال 96 حجم معاملات از رشد مناسبی برخوردار بود و از 195هزار میلیارد تومان سال 95 به 247 هزار میلیارد تومان در سال 96 رسید.

رییس سازمان بورس از اصلاح دامنه نوسان و حجم مبنا خبر داد و گفت: دامنه نوسان و حجم مبنا در سال جاری بازنگری می شود و مجموعه اقدامات جدیدی با هدف افزایش شفافیت و نقشوندگی بازار سرمایه در دستور کار قرار دارد.

در ادامه مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه عبدالناصر همتی، رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به به اهمیت تامین مالی در اقتصاد کشور گفت: سبک کارآمدی نظام تامین مالی در کشور به فعالیت سه بازار پول، بیمه و سرمایه بستگی دارد.

وی اظهار داشت: تامین مالی کارآمد منجر به رشد اقتصادی می شود و این مهم به چند عامل بستگی دارد. مورد اول موضوع تصمیم گیری در هر یک از ارکان است.

رییس کل بیمه مرکزی دومین ویژگی یک تامین مالی کارآمد را رشد و تناسب هر کدام از ارکان دانست و بخش سوم را ایجاد فضای تعاملی مناسب میان ارکان عنوان کرد و گفت: این نمایشگاه خود یکی از نمودهای تعامل و همکاری بورس، بانک و بیمه است. شرکت ها در این نمایشگاه می توانند دستاوردهای خود را در اختیار یکدیگر بگذارند و به ابزارهای جدید دست پیدا کنند.

در ادامه معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در آیین گشایش فاینکس ۲۰۱۸ ، با تاکید بر اینکه استارتاپ ها از طریق سرمایه گذاری خطرپذیر ارتقا خواهند یافت، گفت: دلیل استقبال و حمایت مردم از استارتاپ های خدماتی، فعالیت شفاف، بی واسطه، ارزان و رقابتی آنهاست.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در پایان ابراز امیدواری کرد که فاینکس ۲۰۱۸ اتفاقی مبارکی را در توسعه بازار سرمایه، سیستم بانکی و بیمه کشور رقم بزند‌.

لازم به ذکر است در این نمایشگاه 392 شرکت حضور دارند که شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها با حضور 60  شرکت بیشترین میزان مشارکت در فاینکس 2018 را به خود اختصاص داده اند.

  • پربازدید ها