همزمان با سالروز افتتاح تالار منطقه ای آذربایجان شرقی منتشر شد: عملکرد 10 ساله بورس تبریز

22 مهر 1392 - ساعت 15:22

طی ده سال فعالیت بورس منطقه ای تبریز، تعداد 14741 میلیون سهم، اوراق مشارکت و حق تقدم به ارزش 50255 میلیاردریال معامله شده است.

به گزارش روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران محمدامین عابدینی مدیر بورس منطقه آذربایجان شرقی ضمن بیان مطلب فوق افزود: بورس منطقه ای آذربایجان شرقی به عنوان دومین تالار بورس منطقه ای در تاریخ 22 مهر 1382 افتتاح شده است.

عابدینی ادامه داد : از ابتدای فعالیت تالار تبریز تعداد 14741 میلیون سهم، اوراق مشارکت و حق تقدم به ارزش 50255 میلیارد ریال در بورس منطقه ای آذربایجان شرقی مورد معامله قرار گرفته که ترکیب معاملات انجام شده حاکی از آن است که 45 درصد ارزش معاملات مربوط به خرید سهام و 55 درصد به فروش سهام اختصاص داشته است. از این میان 41 هزار و 409 نفر برای اولین بار کد سهامداری دریافت کردند.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در این تالار افزود : تا پایان شهریور ماه سال 1392 بیش از 31 هزار و 858 نفر در دوره های آموزشی و کارگاه های برگزار شده در بورس تبریز شرکت کرده و با مفاهیم مرتبط با بازار سرمایه و فرآیند انجام معاملات در بورس آشنا شدند. این تالار همچنین اقدام به برگزاری سمینارهای مختلف نموده و برنامه های مختلف رادیویی و تلویزیونی را با همکاری صدا و سیمای استان تهیه کرده است.

عابدینی تصریح کرد: تا پایان شهریور ماه 1392 تالار منطقه‎ای آذربایجان شرقی وظیفه نظارت و خدمات رسانی به 35 ایستگاه معاملاتی شرکت‎های کارگزاری را بر عهده دارد. از این بین تعداد 8 ایستگاه کاری در تالارهای اختصاصی کارگزاران و بقیه در محل تالار بورس منطقه‎ای مستقر می‎باشند. انتظار می‎رود هم‎زمان با دهمین سالروز آغاز فعالیت تالار بورس منطقه‎ای آذربایجان شرقی، اولین شعبه تالار اختصاصی کارگزاران در خارج از شهر تبریز ( شهرستان مراغه) نیز افتتاح گردد.

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان شرقی در پایان گفت:  تالار تبریز 10 سال توام با پویایی و تلاش مستمر را برای ارائه خدمات به فعالان بازار سرمایه  پشت سر نهاده  و اینک با عزم راسخ آماده ورود به دوران جدیدی از فعالیت خود است. وی افزود اعتقاد داریم کوله بار تجربه یک دهه فعالیت مستمر، پشتوانه ای خواهد بود تا این تالار  هرچه بیشتر نقش خود را به عنوان نماینده بازار سرمایه، چنانکه شایسته نام و اعتبار  بورس اوراق بهادار تهران است، در استان آذربایجان شرقی ایفا نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  • پربازدید ها